Vibrasyonlu Yüzey İşlem Makinaları

Dairesel Vibrasyon Makineleri

Kromaş’ın sunmuş olduğu vibrasyonlu yüzey işlem makineleri her türlü çözüm için esnek ve verimlidir. Kromaş makineleri günlük olarak sayısız endüstriyel alanda kullanılmaktadır. Vibrasyonlu yüzey işlem makineleri metal, plastik, seramik, doğaltaş, cam, ahşap, ve kauçuk ürünlerin çapak alma, radüsleme, parlatma, yeniden boyutlandırma, köşe kırma, yağ alma, temizleme, yüzey düzleştirme, pasivasyon ve benzeri operasyonlarında kullanılır.

Küçük ya da büyük, hafif ya da ağır tüm parçalar değişen boyutlardaki Kromaş vibrasyon makinelerinde başarı ile işlenebilmektedir. Kromaş makine sahipleri, kendilerine sunulan geniş çeşitlilikteki malzeme kapasiteleri, otomatik çözümler, kurutma ve atıksu arıtma çözümlerinden faydalanırlar.

Kromaş’ın etkin proses çözümleri işletme bünyesinde bulunan teknolojik test labarotuarlarında geliştirilir. Tüm müşterilerimizin özel yüzey işlem beklentilerini karşılamak için mevcut binlerce çözümümüz arasından değer yaratan çözümler seçilir ve sunulur. Ayrıca, yetkin uzman kadromuz ve imkanlarımız ile test merkezimizde  ilk defa yapılacak yeni proses ve malzeme geliştirme çalışmalarıyla da müşterilerimize hizmet verilmektedir. Kromaş olarak, bu merkezde yapılan numune proses çalışmaları ile her müşterimizin üretim ihtiyacına uygun, optimal ve en ekonomik makine sistemleri, yüzey işlem abrasivleri ve prosesler belirlenir. Müşterilerize üretim ihtiyacına uygun seçilmiş doğru makineler, yüksek kaliteli malzeme kullanımı, üstün işçilik ve mühendislik sayesinde, düşük işlem maliyetleri ve uzun servis ömrü sunulur.

VRM 125-VRM 1000 arasındaki makine modellerimizde elek sistemimiz mevcuttur.

Genel Özellikleri


 • POLİÜRETAN KAPLAMA: Makineler aşınmaya dayanıklı, uzun ömürlü ve yüksek kaliteli elastomer poliüretan ile kaplanmıştır.
 • VİBRASYON MOTORU: Özel olarak dizayn ettiğimiz direkt tahrik sistemi ile çalışan vibrasyon motorlarımız çelik gövdeli, özel ithal rulmanlı ve dıştan yağlamalı olup yüksek performansa sahiptir.
 • VİBRASYON AYARI: Vibrasyon gücü ve yönü eksantrik ağırlıklardan kolayca ayarlanabilmektir. Vibrasyon kontrolü ve işlem hızı isteğe bağlı olarak hız kontrol cihazı ile elektrik paneli üzerinden kontrol ve kumanda edebilmekte, hız elektronik göstergeden izlenebilmektir.
 • GERİLİM GİDERME: Vibrasyonun çelik konstrüksiyon ve işlem kazanında meydana getireceği metal yorgunluğu ve çatlamalara karşı makineler tesislerimizde gerilim giderme (ısıl işlem) işlemine tabi tutulmaktadır.
 • KUMLAMA: Tüm metal yüzeylere, boya ve kaplama prosesi öncesi yüzey temizliği ve boya / kaplama kalitesini artırmak amacıyla kumlama işlemi uygulanmaktadır.
 • BOYA: Makineler epoksi astar ve çelik macun sonrası yüksek mukavemetli epoksi boya ile boyanarak fırınlanmıştır.
 • ELEK SİSTEMİ: Tüm vibrasyonlu yüzey işlem makinelerinde eleme sistemi mevcut olup PU ve İnox’tan imal ettiğimiz elekler 1 dakikada değiştirilebilme özelliğine sahiptir.
 • SÜSPANSİYON: Vibrasyon makinelerinde uzun ömürlü poliüretan ve çelik yaylar kullanılmıştır. Poliüretan yaylar VRM 125 ve VRM 225 modellerinde kullanılmaktadır.
 • SES İZOLASYONU: Makineler pazardaki en sessiz vibrasyon makineleridir ve gerektiğinde opsiyonel olarak ses kapağı ve ses izolasyon kabinleri sunulmaktadır. 
 • PLC KONTROL PANELİ: Otomasyon yüzey işlem sistemleri için tasarlanmış olup full proses kontrolüne imkan sağlamaktadır.

 

 • DAİRESEL YÜZEY İŞLEM / 378 Kb. 

 

Yatay Vibrasyon Makineleri

Yatay Vibrasyon makineleri 20 litreden 2200 litre kapasiteye kadar çeşitlli ebatlarda standart olarak üretilmektedir. 2200 litre üzeri kapasitelerde özel üretim yapılmaktadır. Standart olarak 2200 mm uzunluğa kadar olan parçalar Yatay Vibrasyon makinelerinde plastik ve seramik abrasivlerle aşındırılabilir, porselen veya paslanmaz çelik bilyalarla parlatılabilir.

Yatay Vibrasyon makineleri ağır, büyük, uzun veya hassas parçaların yüzey işlem prosesleri için sınırsız uygulama imkanı sağlaması açısından idealdir.

Tahrik motorları makinenin altına, doğrudan işlem kazanının altına monte edilmiştir. Ayrıca daha büyük kapasiteli makineler kazanın yanlarına monte edilmiş iki adet eş zamanlı çalışan tahrik motoruna sahiptir. Motorlar ve ağırlıklar eşsiz vibrasyon emici kaplinlerle birleştirilmiştir.

İşlem kazanı seperatörler ile bağımsız bölümlere ayrılabilir. Hassas parçaların birbirlerine temas etmeden işlem görmeleri istendiğinde ya da her bir bölümde ayrı bir proses için farklı işlem malzemesi kullanılmak istendiğinde bu özellik çok yararlıdır. Akustik ses kesici kapaklar da opsiyonel olarak üretilmektedir.

Yatay yüzey işlem makineleri çoğunlukla otomotiv, havacılık, doğaltaş ve ahşap işleme sanayilerinde kullanılır.

VM 375 Y
Kapasite: 375 litre
VM 150 Y
Kapasite: 150 litre
VM 20 Y GR
Kapasite: 20 litre

 

 • YATAY YÜZEY İŞLEM / 544 Kb. 

 

Lineer Vibrasyon Makineleri


Kromaş’ın sunduğu Lineer Vibrasyon makineleri sınırsız uygulama imkanı sunar.
Özel operasyonlar için farklı ebatlarda üretilebilen lineer makineler manuel ve pnömatik tahliye ve eleme seçeneklerine sahiptir. Manuel ve Pnömatik çalışan akustik ses kesici kapaklar opsiyonel olarak üretilmektedir.

Yüksek işlem kapasitesi, yüksek karlılık ve sınırsız otomasyon imkanları Kromaş’ın LNR serisi kontini tip vibrasyon makinelerinın karakteristik özelliğidir.

LNR sistemler, çapak alma, radüsleme, köşe kırma, yağ alma, dövme, aşındırma gibi işlemleri yüksek kapasite gerektiren işletmelerde başarı ile gerçekleştirir.

Kromaş LNR sistemi rakipsiz operasyon güvenilirliği sağlar.

 

 • LİNEER YÜZEY İŞLEM / 426 Kb.