Santrifüj Yüzey İşlem Makinaları

Santrifüj Yüzey İşlem

Kromaş SM Serisi Santrifüj Yüzey İşlem makineleri yüksek güçlü makinelerdir. Bu makinelerde vibrasyonlu işlemlerle elde edilemeyecek yüksek aşındırma ve parlatma değerleri kısa sürede alınır. Vibrasyonlu yüzey işlem makinelerine kıyasla, işlem süresi 10 kattan fazla kısalmaktadır.

SM makineleri tüm prosesler için uygundur. Yüksek parlaklık isteyen parlatma proseslerinden, radüsleme, doğal taş yuvarlamaya kadar bir çok uygulamada başarıyla kullanılmaktadır. Makineler manuel ya da otomatik çalışan devirme sistemleriyle donatılabilir ve daha kolay bir tahliye işlemi gerçekleştirilir. Kromaş’ın ürettiği SM makineler alçak ve ergonomik tasarımlarıyla kolaylıkla gözlenebilen işlem haznelerine sahip ve basitçe kontrol edilebilir şekilde kullanıcı dostudur.

Kromaş’ın SM tipi makinelerinde işlem haznesi döner tabana sahiptir ve işlem haznesi duvarları sabittir.

İşlem sonrasında tüm hazne 140 derece açıyla yere yatırılır ve böylece işlenen malzeme kolayca hazneden vibrasyonlu eleme makinesine transfer edilir. Eleme çeşitli kapasitelerdeki ve değişebilir elekli VE serisi eleme makinelerinde yapılır.
Boşaltma işleminden sonra hazne yerine kaldırılarak, manuel olarak elle ya da otomatik geri besleme sistemleriyle tekrar yüzey işlem malzemesiyle doldurulur ve bir sonraki işlem başlar.

SM 3×14
Kapasite: 3×14 litre
SM 50, 100, 200, 400 R
Kapasite: 50 – 400 litre
Santrifüj Makinesi ve Vibrasyonlu Elek
Dökümanlar

 

  • Teknik Döküman / 334 Kb.