Kurutma Sistemleri

Vibrasyonlu Kurutma Makineleri

Vibrasyolu Kurutma makineleri parçaların yüzey işlem prosesi sonrasında kurutulmaları için kullanılır. Dairesel tipi kurutucular granül halindeki doğal malzemelerle doldurulur. Islak parçalar kontini olarak yüklenir ve işlem kazanında daha önceden ısıtılmış granülle kurutulurlar.

Parçaların üzerindeki tüm nem, granül tarafından emilir ve parçalar yüzde yüz kurutulmuş olarak otomatik olarak makineden elenerek tahliye edilir. Ekstra sıcak hava basınçlı ve nem kontrollü tek turda kurutma sağlayan kapalı sistemler opsiyonel olarak üretilmektedir. 

Parlatma prosesleri sonrası, granül ile gerçekleştirilen kurutma işlemi ile yüzey parlaklığının daha net ortaya çıkması sağlanır. Ayrıca katlı kurutma makinelerimiz sayesinde, granül sıkışma problemi yaşanması muhtemel, çeşitli şekil ve geometrilerdeki parçalar sıcak hava sayesinde kolaylıkla kurutulur.

 

  • Teknik Döküman / 667 Kb. 

 

Bant Tünel Kurutma Makineleri

Kromaş Tünel Kurutma makineleri darbelere karşı hassas olan küçük büyük tüm parçaların kurutulması işlemlerinde kullanılır. Üzerinde çok fazla delikler olan, şekilleri, ebatları ya da ağırlıkları sebebiyle vibrasyonlu kurutma yapılamayan parçalar bu makine için idealdir. Kurutma, fırın ünitesi içerisinde ısıtma ve sıcak hava sirkülasyonu sayesinde gerçekleşir. Tünel kurutma makinelerinde su dağıtıcı hava jetleri opsiyonel olarak üretilmektedir.

 

  • Teknik Döküman / 124 Kb. 

 

Santrifüj Kurutma ve Yağ Alma Makineleri

Kromaş SK 25 ve 50 litre kapasiteli santrifüj kurutma makineleri; küçük ve orta boy parçaların lekesiz kurutma ve yağ alma işlemlerinde kullanılmaktadır. Zaman ayarı, üst kapakta ısı yalıtımı, kapak açıldığında durmayı sağlayan otomatik frenleme sistemi ve emniyet kilidi ile öne çıkmaktadırlar.

 

  • Teknik Döküman / 140 Kb.